PCSnews

فضای سبز تهران در ما‌ه‌های اخیر چه تغییری کرده است؟+موشن‌گرافی

فضای سبز تهران در ما‌ه‌های اخیر چه تغییری کرده است؟+موشن‌گرافی در ۲۰۰ روز اخیر که زاکانی سکان اداره شهر را به عهده گرفته فضای سبز تهران نیز دستخوش تغییرات خوبی شده است. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تا پایان سال ۹۶ سرانه فضای سبز تهران به طور متوسط به ۱۵ مترمربع رسید اما در دوره گذشته مدیریت شهری، این عدد به ۱۶.۳۳ متر مربع رسید که بیانگر رشد نامناسب فضای سبز است.
تهران در مجموع حدود ۲ هزار و ۲۷۷ باب بوستان دارد که مساحت آن‌ها به ۵ هزار و ۹۴۹ هکتار می‌رسد. همچنین مساحت فضای سبز معابر شهری در تهران ۸ هزار و ۲۵۳ هکتار بوده و کمربند سبز پیرامون شهر هم ۴۲ هزار و ۸۵۲ هکتار مساحت دارد.
مجموع مساحت فضای سبز درون شهری و برون شهری تهران ۵۶ هزار و ۷۸۴ هکتار است که از این رقم سرانه فضای سبز درون شهری تهران ۱۶.۳۳ مترمربع و سرانه فضای سبز برون شهری تهران ۵۰/۲۴ مترمربع است.
اما در ۲۰۰ روز گذشته که زاکانی فعالیت خود را به عنوان شهردار تهران آغاز کرده، ۷۰۰ هزار نهال در تهران کاشته و ۱۲۵۰ هکتار بوستان جنگلی نیز در این مدت به شهر تهران اضافه شده است. علاوه بر این آبیاری فضاها..

ادامه خبر

روایت خودداری گمرک از اتصال به سامانه تجارت و ارائه اطلاعات به نهادها/حرف‌شنوی عجیب گمرک از یک پیمانکار

روایت خودداری گمرک از اتصال به سامانه تجارت و ارائه اطلاعات به نهادها/حرف‌شنوی عجیب گمرک از یک پیمانکار دبیر شورای عالی امنیت ملی در سالهای ۹۸ و ۹۹ بیان داشته که گمرک با وجود دریافت اعتبارات مکفی و نیروی انسانی ماهر و همچنین ایجاد سامانه‌های داخلی جمع‌آوری اطلاعات، به طور قابل توجهی از اجرای قانون و ارائه اطلاعات موثر به سایر مراجع ذی‌صلاح خودداری است. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست با اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ضمن اشاره به تعبیر مطرح شده از جانب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مبنی بر وجود دردهای مزمن در بخش‌هایی از نظام اداری کشور، اظهار کرد: رفع دردهای مزمن با درمان عادی ممکن نیست و نیازمند درمان ویژه است؛ درمانی که هزینه دارد و باید مستمر و مداوم باشد تا اثرات بر جای مانده از دردهای مزمن و کهنه را به طور کامل مداوا کند.
رئیس دستگاه قضا یادآور شد: این درمان و مداوای دردهای مزمن که بخش‌هایی از نظام اداری کشور به آن مبتلا است نیازمند تشریک مساعی و تمرکز قوای دستگاه‌های مختلف و شناسایی او..

ادامه خبر

حقوق پایمال شده "معلمان مدارس غیردولتی" در امنیت شغلی، حقوق و بیمه/ اخراج با یک پیامک!

حقوق پایمال شده “معلمان مدارس غیردولتی” در امنیت شغلی، حقوق و بیمه/ اخراج با یک پیامک! معلمان مدارس غیردولتی سال‌هاست که نسبت به نادیده گرفتن حقوق قانونی خود معترض هستند اما عمده تمرکز رسانه‌ها و حتی مسئولان آموزش و پرورش بر موضوع شهریه‌های دریافتی مدارس غیردولتی بوده و در این میان کمتر مشکلات معلمان شاغل در این مدارس بازگو شده است. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ معلمان مدارس غیردولتی سال‌هاست که نسبت به نادیده گرفتن حقوق قانونی خود معترض هستند اما عمده تمرکز رسانه‌ها و حتی مسئولان آموزش و پرورش بر موضوع شهریه‌های دریافتی مدارس غیردولتی بوده است و در این میان کمتر مشکلات معلمان شاغل در این مدارس بازگو شده است.
در حالیکه عمده مشکلات معلمان مدارس غیردولتی در حیطه امنیت شغلی، حقوق اندک و بیمه نامناسب است اما گویی شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی بر مدارس غیردولتی از این مشکلات چشم‌پوشی کرده و تنها متمرکز به ارتقای توانمندی و صلاحیت این معلمان هستند.
در طول سالیان گذشته نیز مسئولان وزارت کار و آموزش و پرورش وعده‌هایی را درباره حل مشکلات حقوق و بیمه ا..

ادامه خبر

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟ امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۷۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. – اخبار بازار – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۵ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۲۶ دلار است.
علاوه بر این، در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار ۲۵ هزار و ۶۳۷ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۵ هزار و‌ ۳۸۲ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ..

ادامه خبر

امروز تمامی میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران باز هستند

امروز تمامی میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران باز هستند با وجود اعلام تعطیلی مدارس و ادارات دولتی به‌دلیل آلودگی هوا از سوی دولت، تمامی میادین میوه و تره‌بار امروز سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) باز و آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به نقش و اهمیت میادین و بازارهای میوه و تره‌بار شهرداری تهران در تأمین ارزاق و مایحتاج روزانه خانواده‌های پایتخت، این مراکز طبق برنامه اعلامی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران امروز نیز از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۳ و از ساعت ۱۵ تا ساعت ۲۰ مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان هستند.
مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار تصریح کرد: همکاران این سازمان همانند روزهای عادی گذشته و با جدیت در امر خدمت‌رسانی به همشهریان تهرانی، در ۲۹۴ میدان و بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران مشغول به فعالیت هستند.
گزارش تسنیم از عرضه کالاهای اساسی و حذف صف‌های طولانی در میادین میوه و تره‌‌بار/ عرضه محصولات با قیمت‌های پایین‌تر از سطح شهر ..

ادامه خبر

آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه/ خریداران خودرو بخوانند

آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه/ خریداران خودرو بخوانند سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف ایجاد شفافیت و امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی، آغاز به کار کرده و از امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه فراهم شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف ایجاد شفافیت و امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی، آغاز به کار کرده و از امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه فراهم شده است به نحوی که متقاضیان قادرند طبق بخشنامه‌های مختلف فروش خودرو که از سوی تمام شرکت‌های خودروسازی ارائه‌ شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
در نخستین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه‌ زمانی یک هفته‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته‌ شده است و تقدم یا تأخر زمان ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود. عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چند برابر ظرفیت دوره..

ادامه خبر

پرداخت حقوق اردیبهشت کارمندان قراردادی شهرداری با افزایش ۴۰ درصدی با دستور زاکانی

پرداخت حقوق اردیبهشت کارمندان قراردادی شهرداری با افزایش ۴۰ درصدی با دستور زاکانی سخنگوی شهرداری تهران از دستور زاکانی برای پرداخت حقوق اردیبهشت کارمندان قراردادی شهرداری با افزایش ۴۰ درصدی خبر داد. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عبدالمطهر محمدخانی در صفحه شخصی خود نوشت: پس از بررسی‌های انجام‌شده، به دستور شهردار تهران، حقوق اردیبهشت‌ماه کارکنان قراردادی شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، تا تعیین تکلیف قطعی از مجاری قانونی، با افزایش ۴۰ درصدی پرداخت خواهد شد.

طرح بازآفرینی ناحیه ۳ منطقه ۱۹ در کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران تصویب شدواگذاری جمع‌آوری موش‌ها و سگ‌های ولگرد به سازمان پسماند شهرداری تهران/ خداحافظی با وانت‌بارها در خیابان شهرزاد پس از سالها!انتهای پیام/

ادامه خبر

صفر تا صد واکسن کرونا و مننژیت حجاج و زمان اعزام به مکه

صفر تا صد واکسن کرونا و مننژیت حجاج و زمان اعزام به مکه معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: هماهنگی‌های لازم برای ‌تامین و تزریق واکسن مننژیت انجام داده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته آینده واکسن مننژیت تامین و در استان‌ها توزیع شود. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ طاهر درودی اظهار کرد: دستورالعمل‌های حج تمتع امسال از سوی سعودی‌ها دیر اعلام شد اما با توجه به پیش‌بینی‌هایی که از قبل شده بود کارهای اولیه انجام و طبق هماهنگی با سازمان حج و زیارت همچون سال‌های گذشته آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زائران را داریم.
وی تصریح کرد: براساس اعلام عربستان افراد صرفا با حداکثر ۶۵ سال سن و در دست داشتن جواب PCRمنفی(هنگام ورود به عربستان) اجازه تشرف به سرزمین وحی را دارند. تزریق واکسن کرونا یکی دیگر از شرایط الزامی زائران برای ورود به عربستان است و مسئولان ایرانی تاکید جدی به زائران دارند که این موضوع را جدی بگیرند و با توجه به زمان باقیمانده حتما وضعیت واکسن خود را بررسی کنند.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر درخصوص واکسن‌های مورد..

ادامه خبر

کشاورزی بی‌ضابطه بیش از هر فعالیت انسانی دیگری چهره زمین را تغییر داده است

دبیر اجرایی “UNCCD” با بیان اینکه کشاورزی بی‌ضابطه چهره زمین را بیش از هر فعالیت دیگری تغییر داده است, گفت: باید فوراً سیستم‌های تأمین غذای خود را که مسئول جنگل‌زدایی، استفاده بی‌رویه از آب شیرین و عامل از بین رفتن تنوع زیستی است را تغییر دهیم.

ادامه خبر

هوای تهران در وضعیت «قرمز»/ کاهش تدریجی آلودگی هوا

هوای تهران در وضعیت «قرمز»/ کاهش تدریجی آلودگی هوا شدت آلودگی هوای تهران به تدریج در حال کاهش است اما اکنون در وضعیت قرمز یا ناسالم برای همه افراد جامعه قرار دارد. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از ساعات پایانی شب گذشته آلودگی هوا در تهران شدت گرفت و در نیمه شب با شاخص ۴۹۷ به وضعیت خطرناک رسید اما به تدریج از شدت آلودگی کاسته شد، حدود ساعت ۷ صبح به وضعیت بسیار ناسالم رسید و اکنون کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۹۳ در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار دارد.
در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
از ابتدای سال جاری تاکنون تهران ۴۱ روز هوای قابل قبول، ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها، یک روز هوای خطرناک و تنها ۲ روز هوای پاک داشته است.
در حال حاضر دمای هوای تهران، ۲۰ درجه سانتیگراد است و طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کمینه دما در روز آینده ۱۶ درجه و بیشینه دما ۲۸ درجه ..

ادامه خبر

کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۸۳۴۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۸۳۴۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۸۳۴ هزار و ۹۰۵ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۱۶۹ نفر جان خود را از دست دادند. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۵۲۳ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۵۷۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۷۰۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۹۳ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۴۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.
کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۴ هزار و ۹۳۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۶۰۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک‌میلیون و ۲۶ هزار و ۸۹۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.
کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲ هزار و ۸۰۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۷۰ ..

ادامه خبر

انجام ۶ بار قرعه‌کشی خودرو در هر ۳ ماه با عرضه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دستگاه

انجام ۶ بار قرعه‌کشی خودرو در هر ۳ ماه با عرضه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دستگاه معاون وزیر صمت با اشاره به راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: در یک دوره ۳ماهه به‌عنوان نمونه ۶ بار قرعه‌کشی خودرو انجام می‌شود و در هر دوره ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو فروخته می‌شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، منوچهر منطقی امروز در نشستی خبری به اعلام جزئیات نحوه خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو پرداخت و گفت: در مدل قبلی فروش خودرو، تعداد محدودی خودرو هر ۱۰ الی ۱۵ روز یک بار به فروش گذاشته می‌شد اما در مدل جدید در یک دوره ۳ماهه به‌عنوان نمونه ۶ بار قرعه‌کشی خودرو انجام می‌شود و در هر دوره ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو فروخته می‌شود به‌نحوی که هر فرد یک خودرو ثبت‌نام می‌کند، بنابراین تعداد زیادی از افراد می‌توانند ثبت‌نام کنند.
وی افزود: در شرکت‌های خصوصی انتقاداتی مطرح است که چرا آنها هم باید در این سامانه خودرو بفروشند، باید بگویم قبلاً برخی تولیدکنندگان با تأمین قطعات یک‌هزار خودرو، ۳ هزار نفر را ثبت‌نام می‌کردند که مشکل‌زا شده بود در این سامانه دیگر این مشکل را نداریم.
معاون وزیر صمت با..

ادامه خبر

ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد جدید و جامانده آغاز شد

ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد جدید و جامانده آغاز شد بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد جامانده آغاز شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش‌ خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده در راستای تکلیف مقرر در جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و در راستای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها آغاز شد.
سرپرستان خانوارهایی که تاکنون از گرفتن یارانه جامانده‌اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه می‌باشند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت‌نام خود کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره‌گیری نمایند و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند. متقاضیان برای ثبت‌نام، نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی را ندارند.
زمان ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای اعداد زوج و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه..

ادامه خبر

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی طبق گزارش کمیسیون اروپا رشد تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا و منطقه یورو در سال جاری میلادی برابر با ۲.۷ درصد خواهد بود، یعنی پایین‌تر از ۴ درصدی که سه ماه پیش پیش‌بینی‌شده بود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا در روز دوشنبه پیش‌بینی رشد اقتصاد در این بلوک که شامل ۲۷ کشور می‌شود را در بحبوحه تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه به‌خاطر جنگ اوکراین و اختلال در عرضه انرژی پایین آورد.
طبق گزارش کمیسیون اروپا رشد تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا و منطقه یورو در سال جاری میلادی برابر با ۲.۷ درصد خواهد بود، یعنی پایین‌تر از ۴ درصدی که سه ماه پیش پیش‌بینی‌شده بود.
انتظار می‌رود رشد اقتصاد تا ۲.۳ درصد در سال آینده میلادی کند شود. رشد اقتصادی اتحادیه اروپا قبلاً ۲.۸ درصد و رشد اقتصاد منطقه یورو ۲.۷ درصد اعلام‌شده بود.
طبق گزارش این کمیسیون، دورنمای اقتصاد اتحادیه اروپا قبل‌از آغاز جنگ اوکراین یک توسعه طولانی‌مدت و قدرتمند را نشان می‌داد.
بانک آمریکایی: اقتصاد روسیه قوی تر از چیزی است که انتظار..

ادامه خبر

عراق کنترل بیشتر چین بر میادین نفتی خود را رد کرد

عراق کنترل بیشتر چین بر میادین نفتی خود را رد کرد دولت عراق و مقامات این کشور نگرانند کنترل بیشتر شرکت‌های چینی بر میادین نفتی این کشور خروج شرکت‌های نفتی غربی را تسریع کند، بنابراین مانع واگذاری سهام شرکتهای غربی به چین می‌شوند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت نفت عراق با ۳ قرارداد نفتی در سال گذشته که به شرکت‌های چینی کنترل بیشتری بر میادین نفتی این کشور می‌داد و باعث خارج شدن شرکت‌های نفت بین‌المللی از عراق می‌شد مخالفت کرد. بغداد به این شرکت‌های بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در اقتصادش نیاز دارد.
از آغاز ۲۰۲۱، طرح شرکت‌های لوک اویل روسیه و اکسون موبیل آمریکا برای فروش سهامشان در میادین نفتی بزرگ عراق به شرکت‌های چینی به‌خاطر مداخلات وزارت نفت عراق با موانعی مواجه شده‌است.
فروش سهام به شرکت‌های دولتی چین یکی از چندین گزینه پیش روی بریتیش پترولیوم هم بود، اما مقامات این شرکت برای ماندن در عراق قانع شده‌اند.
چین بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار عراق و بغداد یکی از بزرگ‌ترین ذی‌نفعان طرح کمربند و جاده پکن در سال گذشته میلادی بود که ۱۰.۵ میلیارد دلار برای پروژه‌های..

ادامه خبر

آغاز ساخت ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن با حضور رئیس‌جمهوری

آغاز ساخت ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن با حضور رئیس‌جمهوری قرار است امروز با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی ساخت ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور آغاز شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام شرکت عمران شهرهای جدید ایران قرار است امروز با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی عملیات ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۲۱ شهر جدید کشور آغاز شود.
بر این اساس بیشترین واحدهایی که ساخت آن آغاز می‌شود با ۱۵ هزار و ۳۲۰ واحد مربوط به شهر جدید هشتگرد (مهستان) است. در فولادشهر اصفهان ۱۴ هزار و ۷۵۰ و در شهر جدید گلبهار خراسان رضوی نیز ۱۰ هزار و ۸۲۹ واحد ساخته می‌شود.
در شهر جدید پردیس و پرند نیز به‌ترتیب عملیات اجرایی ساخت ۲۵۰۰ و ۴۴۹۷ واحد آغاز می‌شود. سهم دو شهر جدید اندیشه (تهران) و تابناک استان فارس از ساخت واحدها در این مرحله صفر است.
همچنین در شهر جدید سهند نیز ۹۲۵۱ واحد، بهارستان ۶۶۵۶ واحد، صدرا ۷۱۱۲ واحد، مهاجران ۵۰۰۰ و ایوانکی ۴ هزار واحد ساخته می‌شود. نکته جالب توجه آغاز عملیات اجرایی ۲۰۰۰ واحد در شهر جدید رامی..

ادامه خبر

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها: یارانه کمک معیشتی به حساب متقاضیان بازبینی دهک‌بندی واریز شد

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها: یارانه کمک معیشتی به حساب متقاضیان بازبینی دهک‌بندی واریز شد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد این مرحله از پرداخت پس از دستور رئیس جمهور و متعاقب ارائه درخواست بازبینی سرپرستان خانواری که به دهک بندی و قطع یارانه در مرحله ۱۳۵ از طریق سایت hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام‌شده بود، واریز شد.
بر این اساس، کمک معیشتی تکمیلی مرحله ۱۳۵ به حساب خانواری که تا قبل از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله بنا به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک دهم قرار گرفته بودند و متقاضی تجدیدنظر و بازبینی در دهک‌بندی اعلام شده آن وزارتخانه، واریز شده است.
این مبلغ واریزی به حساب سرپرستان تا بررسی‌های انجام‌شده و تایید توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسدود و غیرقابل برداشت خواهد بود.
همچنین برحسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی ..

ادامه خبر

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:با مسئولانی که مرتکب ترک فعل شده‌اند برخورد می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:با مسئولانی که مرتکب ترک فعل شده‌اند برخورد می‌شود سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس جلسه اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون با رئیس قوه قضائیه را تشریح کرد. – اخبار سیاسی – علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر روز گذشته (دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت) اعضای این کمیسیون ،گفت: عصر روز گذشته نشست هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس قوه قضائیه، مدیران و معاونان ایشان در دستگاه قضایی در دفتر رئیس قوه قضائیه برگزار شد.
وی ادامه داد: در این جلسه با توجه به ضرورت همکاری توأمان بخش نظارتی مجلس در کمیسیون اصل ۹۰ با قوه قضائیه موضوعات و مسائلی که نیاز به هماهنگی و همکاری دو دستگاه بود مطرح و تفاهماتی در جهت هم‌افزایی بیشتر صورت گرفت.
نماینده تهران در مجلس بیان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از مهمترین موضوعات این جلسه بود که بر ضرورت تکمیل و نهایی کردن سامانه جامع تجارت تأکید شد. و با توجه تعلل موجود در اجرای قانون به دلیل ترک فعل دستگاه‌های مربوطه، مقرر شد کارگروه مشترک دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و کمیسیون اصل ۹۰ تشک..

ادامه خبر

کاهش صادرات نفت عربستان در ماه مارس

کاهش صادرات نفت عربستان در ماه مارس متوسط صادرات نفت عربستان در ماه مارس سال جاری میلادی برابر با ۷.۲۳۵ میلیون بشکه در روز یعنی پائین‌تر از ۷.۳۰۷ میلیون بشکه صادر شده در فوریه بود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، صادرات نفت خام عربستان در ماه مارس نسبت‌به ماه قبل از آن کاهش داشت. بزرگ‌ترین صادرکننده نفت خام دنیا در فوریه بیشترین میزان نفت را از آوریل ۲۰۲۰ صادر کرده بود.
طبق گزارش مؤسسه آمار جودی، متوسط صادرات نفت عربستان در ماه مارس سال جاری میلادی برابر با ۷.۲۳۵ میلیون بشکه در روز یعنی پائین‌تر از ۷.۳۰۷ میلیون بشکه صادر شده در فوریه بوده است. عربستان در ماه فوریه برای اولین‌بار از آوریل ۲۰۲۰، بیش‌از ۷ میلیون بشکه در روز صادرات داشت.
علی‌رغم کاهش صادرات عربستان در ماه مارس، این کشور همچنان بالاتر از ۷ میلیون بشکه در روز صادرات دارد و طبق قرارداد اوپک پلاس تولید خود را افزایش داده‌است.
عربستان سعودی خواستار گفت‌وگو با ایران درباره «میدان گازی آرش» شدکاهش قیمت نفت عربستان برای تحویل به آسیا و اروپاعربستان طبق قرارداد اوپک پلاس ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه در روز ب..

ادامه خبر

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۲/۲۷؛ ۱۳ استان درگیر گردوخاک/ هشدار بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۲/۲۷؛ ۱۳ استان درگیر گردوخاک/ هشدار بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم آلودگی هوا ناشی از انتقال گردوخاک از عراق به کشور نسبت به بارش‌های سیل‌اسا در برخی استان‌ها هشدار داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز و فردا در برخی مناطق استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال زنجان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گاهی گردوخاک پیش‌بینی شده است.
فردا در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق اردبیل در برخی ساعات رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.
جمعه در ارتفاعات آذربایجان شرقی و اردبیل و شنبه در نیمه شمالی اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز هوای استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مناطق مرکزی،‌ استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و ..

ادامه خبر

نتایج نهایی انتخابات لبنان تا دقایقی دیگر اعلام می‌شود

منابع لبنانی اعلام کردند که وزیرکشور لبنان در یک نشست خبری در ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی بیروت ، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در این کشور را اعلام خواهد کرد.

ادامه خبر

استولتنبرگ: دغدغه های امنیتی ترکیه باید مرتفع گردد

دبیرکل ناتو ضمن اشاره به گفتگوی خود با وزیر خارجه ترکیه درباره مسئله عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف نظامی، اعلام کرد که هرگونه دغدغه آنکارا در این رابطه نیز باید رفع گردد.

ادامه خبر

عبور صهیونیسم از خطوط قرمز فلسطینیان برای مهار عملیات‌های مقاومتی

یورش به تشییع کنندگان شهدای فلسطینی،هتک حرمتِ پیکرهای شهدا و تخریب منازل مجریان عملیاتهای استشهادی توسط صهیونیسم، نشان می دهند که تل آویو سبک جدیدی را در مقابله با فلسطینیان درپیش گرفته است.

ادامه خبر

چگونه از خطرات آلودگی هوا در امان بمانیم

تنفس هوای آلوده، ریه ها را در طولانی مدت دچار مشکل می کند. از همین رو، لازم است آن دسته از شهروندان ساکن در شهرهایی که بیشترین آلودگی هوا را دارند، نکات بهداشتی را رعایت کنند.

ادامه خبر

جدیدترین نتایج شمارش آراء انتخابات در لبنان/پیشتازی ائتلاف مقاومت

وزارت کشور لبنان تاکنون نتایج شمارش آرای ۱۲ حوزه انتخابات پارلمانی در این کشور را اعلام کرده است؛ نتایجی که حاکی از پیشتازی ائتلاف مقاومت است.

ادامه خبر

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران امروز سه‌شنبه تعطیل شد/ بانک‌ها و بورس تعطیل نیستند

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران امروز سه‌شنبه تعطیل شد/ بانک‌ها و بورس تعطیل نیستند معاون استاندار تهران گفت: کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران امروز سه‌شنبه تعطیل است. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، ملکی معاون استاندار تهران در گفت‌وگو با شبکه خبر با اشاره به رسیدن شاخص آلودگی هوای تهران به وضعیت خیلی ناسالم گفت: طبق تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران روز سه‌شنبه تعطیل است.
توصیه کارشناسان در زمان وضعیت خیلی ناسالم هوا این است که افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری ورزند.
منظور از فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به‌طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد، برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز.
همچنین منظور از فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می‌شود نفس کشیدن به‌سختی صورت گیرد، برای مثال دویدن.
همچنین علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها اعلام کرد: امروز سه‌شنبه ۲..

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر

گل‌محمدی: غرامت نمی‌خواهم و دست باشگاه را برای ادامه همکاری باز گذاشته‌ام/ رسول‌پناه مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است، چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. […]

ادامه خبر
1 2 3 10