PCSnews

بهره‌برداری از بازار خلازیر جهت عرضه اجناس دست دوم

بهره‌برداری از بازار خلازیر جهت عرضه اجناس دست دوم

بازار خلازیر جهت عرضه اجناس دست دوم با ۵۱۰ غرفه در فاز نخست با حضور مسئولان شهری به بهره‌برداری رسید.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید و فروش کالاهای دست دوم در بازار خلازیر در منطقه ۱۹ ناحیه ۳ با حضور مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران، حسین نظری معاون امور هماهنگی مناطق شهرداری تهران، حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، سید مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹، قدرت‌الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و سعید بیگی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به بهره برداری رسید.

بیگی با اشاره به بهره‌برداری بازار خلازیر اظهار کرد: این بازارچه بزرگ‌ترین بازار دست دوم فروشان بود که البته تعداد کسبه بازار دست دوم فروشان توپکایی استانبول بیشتر از این بازار است ولی در متراژ کوچک‌تر از بازار خلازیر است.

وی تصریح کرد: این بازار در متراژ ۲۳ هزار متر و با ۵۱۰ غرفه در فاز اول به بهره‌برداری رسیده است که البته فاز دوم آن نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید؛ این بازار ظرفیت ۱۰۰۰ غرفه دارد.

شهرداری تهران ,

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به نحوه ثبت‌نام در این بازار خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق "سامانه بازار" شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مشخصات خود را ثبت‌نام کنند و در ادامه نیز غرفه در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه این بازار از طریق مناقصه به یکی از پیمانکاران واگذار شده است، گفت: حداکثر دریافت ماهیانه اجاره برای این بازار یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه برای غرفه‌داران در نظر گرفته شده است.

بیگی با اشاره به استقرار کانکس نیروی انتظامی در بازار گفت: یکی از اهداف ما این است که در آینده نزدیک این مجموعه را از طریق پلتفرم هوشمندسازی کنیم علاوه بر اینکه تاکید ما بر جلوگیری از ورود اجناس سرقتی به بازار است.

وی همچنین درباره زمان ساعت کاری بازار خلازیر خاطرنشان کرد: این بازار هر هفته از دوشنبه تا جمعه فعال است اما فعالیت عمده مجموعه روزهای پنج‌شنبه و جمعه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره هزینه آماده‌سازی بازار خلازیر گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی مجموعه هزینه شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید